Alpinestars BNS TECH 2 - Bionic Neck Support krční podpora

Velikost:
od 7 396 Kč
Kód zboží:
Zvolte variantu
Výrobce:
Běžná cena:
od 7 396 Kč
Dostupnost:
Zvolte variantu
ks

Chránič krku na kolo Alpinestars Bionic Neck Support TECH 2

 

Výrobek, který zvítězil v soutěžích ISPO Award a RedDot Award. Je certifikován jak pro MTB - BMX cyklistiku, tak i pro motocross, enduro, čtyřkolky a podobně.

Verze BNS Tech 2 je konstruována z fiber/carbon polymeru, má inovovaný tvar, který ještě lépe koresponduje s helmou (inovovány byly především přední "chin plate" a zadní část, která kopíruje tvar helmy). Inovovaný směrem k většímu bezpečí a pohodlí je také Progressive Force Relief. Má také nový materiál a tvar polstrování, který je pohodlný a přitom zvyšuje bezpečnost. 
V neposlední řadě je vylepšené otevírání/zapínání pro větší uživatelský komfort a zahrnující také magnetický prvek, který pomůže automaticky zavírat.

 

Nový model krční podpory BNS nabízí mnoho inovací, nižší váhou, větší ochranou, nastavitelností a pohodlím. U tohoto modelu jsou navíc vlastnosti umocněny použitím karbonových dílců a využitím všech možností jejich programovatelných vlastností. 

Bionický chránič krku Alpinestars (BNS) je konstrukce, která je navržena tak, aby spolu s přilbou omezila riziko a závažnost katastrofálních zranění krku (tedy zranění vedoucí k ochrnutí).


Nový model se kromě jiného vyznačuje:

- ještě vyšší strukturální integritou a odolností konstrukce a tedy vysoce nadstandardním stupněm ochrany

- novým účinným a jednoduše ovladatelným systémem otevírání jak  z pohledu jezdce v  běžných situacích, tak i při ošetření úrazu jinou osobou

- SAS systémem přizpůsobení velikosti individuálním rozměrům těla případě je v průběhu času měnit například u rostoucích dospívajících (jednotlivé rozměry jsou součástí balení)

- až o 15-20% nižší váhou proti předchozím modelům BNS

- novým systémem zadního stabilizátoru s 'naprogramovaným' progresivním pohlcování síly nárazu pomocí patentu Progressive Force Relief - PRF)  

- nový anatomický tvar, který ještě lépe koresponduje s helmou - vylepšený zadní profil a Chin plate

- Výměnné a přizpůsobitelné Lycra polstrování na ramenou, vpředu a vzadu (6 mm nebo 10 mm silné)

- výstelky mají výrazně větší plochu a tedy nejen větší pohodlí, ale i větší plochu na přenos síly nárazu a tedy menší riziko úrazu.

- X-strap sytém pro ještě lepší uchycení na těle (systém X-pásků na hrudník, které lze nosit jak pod dresem, tak přes dres)

 

 

Bionický chránič krku Alpinestars (BNS) je konstrukce, která je navržena tak, aby spolu s přilbou omezila riziko a závažnost katastrofálních zranění krku (tedy zranění vedoucí k ochrnutí).

Díky promyšlené konstrukci a několika vychytávkám nabízí výrazně lepší funkci i ochranu než některé konkurenční výrobky.

BNS poskytuje zvýšenou ochranu krku a krční páteře tím, že v situacích nárazu nebo extrémního zatížení a extrémních pohybů/vyhnutí hlavy a krčních partií přenáší tlak dále a tím odlehčuje krční partii a může zabránit jejímu přetížení s důsledkem svalového zranění nebo zlomeniny a dalších poškození oblasti páteře.

CE certifikováno (CAT 2 - 89/686/EEC).

Technologie:

Základní konstrukce ze zesíleného  kompozitu byla velmi důkladně testována na nárazy různých typů a to i při proměnných teplotních podmínkách.

BNS je chytře designován tak, ze je možné konstrukci rychle rozložit na díly a díky tomu je velmi skladná pro transport.

Přes ramena přechází nepřerušená část rámu - to znamená, že na kritické části rámu nejsou žádná slabá místa a přímo nad rameny nejsou žádné kovové sponky nebo šroubky, které by mohly být při nehodě vytlačeny do ramen nebo klíční kosti. 

Oproti konkurenci je výhodou, že použité materiály nenasávají vodou a BNS je tedy neustále připraven k použití, aniž by se mezi jízdami musel sušit apod. Jednoduché je také omytí. Stačí vodou vypláchnout nečistoty, utřít a je hotovo.

Pivot Key systém ‐ Speciální prvek z magnesiové slitiny zajišťuje velmi pohodlné běžné nadávání a sundávání. Zároveň umožňuje bezpečné otevření v případě první pomoci tak, že se minimalizuje nutná manipulace se zraněným.

Fitting Systém ‐ speciální systém nastavení výšky a šířky zajišťuje přesné a pohodlné individuální nastavení (a to i pro jezdce nestandardními rozměry).

Zadní Stabilizer systém ‐ Systém poškození zadního stabilizátoru: V případě, že je na zadní stabilizátor (tu část, které je na zádech) přenášen velký tlak, je tam mnoho záměrně připravených míst, která se mohou ohnout nebo mohou prasknout, a tak sníží extrémní zatížení, které by bylo přenášeno do zad. 
Patří sem: 
•Ohnutí pěnového konce. 
•Drážky usnadňující ohnutí špičky opěrné struktury 
•Zlomová oblast špičky opěrné struktury 
•Zlomení podpůrných prvků (také prasknou, pokud dojde k bočnímu tlaku, který by mohl způsobit velkou rotaci hlavy).

Ochrana klíční kosti

Collar Bone preservation 1 ‐ všechny části které jsou ve styku s tělem používají směs lehčené pěny, která rozloží nárazovou sílu na co největší plochu.

Collar Bone preservation 2 ‐ Přes ramena přechází nepřerušená část rámu - to znamená, že na kritické části rámu nejsou žádná slabá místa a přímo nad rameny nejsou žádné kovové sponky nebo šroubky, které by mohly být při nehodě vytlačeny do ramen nebo klíční kosti.

Výběr upevňovacích systémů ‐ BNS je vybaven systémem X-Strap, který umožňuje použití malých lehkých pásků k upevnění celé struktury (nošené na oblečení nebo pod ním).
Alternativně je možné zakoupit rozsáhlejší A‐Strap systém, který je vhodný především pro ty, kteří mají rádi těsné uchycení prvku k tělu. 

Mounting points – umožňují integrované uchycení prvku s dalšími doplňky a chrániči Alpinestars.

 Hmotnost: 470 gramů

POZOR: Je třeba si uvědomit, že žádný chránič, nebo konstrukce nemůže 100% zabránit zranění, pouze omezuje riziko jeho vzniku. Nikdo a nikdy vám nemůže zaručit, že se i při použití všech chráničů a ochranných prvků nezraníte. Přizpůsobte tomu prosím své chování.

Pro funkci každého ochranného prvku je stěžejní výběr správné velikosti. Věnujme mu tedy dostatečnou pozornost.

Rámcový přehled pro výběr velikosti - BNS Size Chart (Chest - obvod hrudníku měřený podle obrázku dole, Chest thickness - šířka hrudníku v předozadním směru): viz obrázek

Velikost S/M