Alpinestars Missile PRO Cosmos helma - Red White Glossy

Velikost:
od 7 600 Kč
Kód zboží:
Zvolte variantu
Výrobce:
Běžná cena:
od 7 600 Kč
Dostupnost:
Zvolte variantu
ks

Alpinestars Missile Pro Cosmos helma 

 

 Profesionální integrální helma s množstvím pokročilých hi-tech technogií pro maximální bezpečnost a nezaměnitelným designem Alpinestars. Díky vyladěnému tvaru a konstrukci poskytuje na Enduro helmu velmi nadstandardní ochranu. Ideální na Downhill, BMX, freeride, ostré enduro atd. Unikátní technologie jako patentovaný Visor Release Systém, ERS systém, Eject kompatibilita nebo speciální 3D PC optimalizace.

Špičková technologie výroby skořepiny - Vacuum Formed Shell - skořepina je ze špičkového Carbon sandwiche s využitím aramidových a sklolaminátových vláken. Technologie chytře využívá vlastnosti kombinace vrstev o různé tvrdosti a jejich tvarování a díky jejich spolupůsobení rozvádí výraznou část přímé síly nárazu do bočních směrů a díky tomu sníží intezitu nárazu směřující na hlavu.  

Vysoce nadstandardní odolost a přitom nízká váha

 Výborné odvětrání díky systému 22 otvorů pro maximální a přitom řízený vnitřní tok vzduchu. Průtok vzduchu možno ještě zvýšit pomocí odnímatelných dílců vpředu na lících.

Streamline profile - speciálně počítačem navržený a otestovaný "hladký" desing, který je optimalizovaný tak, aby měl vysokou "průchodnost" při kontaktech a minimální riziko zachycení o překážky při pádu

Speciálně profilovaná spodní část pro maximální spolupráci s krčními podporami Alpinestars BNS a dalších výrobců, díky tomu se více rozprostře síla přenášená na klíční kost a sníží riziko jejího zranění při nárazu.

Speciální PC 3D optimalizované zakřivení povrchu, které maximálně snižuje tření o překážky při pádu.

Unikátní, patentovaný Visor Release System, který zaručuje uvolnění štítku helmy při přesně vypočteném tlaku nárazu nezávisle na úhlu nárazu. Díky tomu chrání jezdce před zraněním způsobeným štítkem a zároveň ve štítek před poškozením. 

Velmi komfortní a odvětrávající polstrování (v případě potřeby možno dokoupit silnější boční výstelky pro doladění helmy na hlavě. 

Štítek je velmi odolný a po odpojení jej lze bez problémů připojit zpět.

 

·· Hydratation system compatible - kompatibilní s vedením hydratačního systému. Hadičku možno vést vpravo nebo vlevo (na zadní straně lícních výstelek jsou připravena elastická očka na vedení hadičky. Staí vytáhnout to, které potřebujete).

·· Větrací otvory jsou překryty mřížkami pro větší bezpečí

·· Průtok vzduchu možno ještě zvýšit pomocí odnímatelných dílců vpředu na lících.

·· Odnímatelná filtr vzduchu vpředu na bradě pro jednodušší čštění.

·· Prověřené zapínání pásku na  D kroužky je bezpečné a přesné.

·· Pásek je perforovaný pro odvětrání a pohodlí. 

·· Optimalizovaný široký tvar průzoru je kompatibilní s většinou modelů brýlí.

·· Alpinestars myslí i na maximální ochranu v případě úrazu: 
• ERS system  - speciální uchycení výstelek uožňuje záchranářům az vnějšku vyjmout výstelky a tím zvětšit otvor helmy a tím zajistit jemnější manipulaci při snímání helmy zrannému (výzkumy bylo zjištěno, že velké množství úrazu krční páteře je způsobeno až po pádu při snaze vyprostit jezdce z helmy)
• Eject System Compatible - helma je kompatiblní se záchranářským Eject systémem, který umožní bezpečné sejmutí helmy (mezi temeno hlavy se vloží speciální vak, který se jemně nafukuje a tím sundavá helmu z hlavy aniž by se zatěžovala krční páteř a další citlivé části.

··Součástí balení je také Alpinestars Missile Semi Rigid Helmet Bag - propracovaná polotuhá taška na integrální helmu, která ochrání helmu při transportu i skladování.

·· Velikosti (obvod hlavy nad ušima): XS (53-54 cm), S (55-56 cm), M (57-58 cm), L (59-60 cm), XL (61-62 cm)

·· Vnitřek odnímatelný a je možno jej prát.

·· Splňuje a přesahuje nejen CE normy pro cyklistiku (EN 1078).

·· Oceňovaná v odborných médiích (kromě jiného vybrána a doporučována v nejčtenějším britském časopisu MBUK). 

 

 


 

 

Velikost XS