Alpinestars Missile TECH Solid MIPS helma - Black Matt

Velikost:
od 8 550 Kč
Kód zboží:
Zvolte variantu
Výrobce:
Běžná cena:
od 8 550 Kč
Dostupnost:
Zvolte variantu
ks

Alpinestars Missile Tech černá helma MIPS

 

 Profesionální integrální helma s množstvím pokročilých hi-tech technogií pro maximální bezpečnost a nezaměnitelným designem Alpinestars. Díky vyladěnému tvaru a konstrukci poskytuje na Enduro helmu velmi nadstandardní ochranu. Ideální na Downhill, BMX, freeride, ostré enduro atd. Unikátní technologie jako patentovaný Visor Release Systém, ERS systém, Eject kompatibilita nebo speciální 3D PC optimalizace.

 Špičková technologie výroby skořepiny - Vacuum Formed Shell - skořepina je ze špičkového Carbon sandwiche s využitím aramidových a sklolaminátových vláken. Technologie chytře využívá vlastnosti kombinace vrstev o různé tvrdosti a jejich tvarování a díky jejich spolupůsobení rozvádí výraznou část přímé síly nárazu do bočních směrů a díky tomu sníží intezitu nárazu směřující na hlavu. 

 

Vysoce nadstandardní odolost a přitom nízká hmotnost.

 Výborné odvětrání díky systému 22 otvorů pro maximální a přitom řízený vnitřní tok vzduchu. Průtok vzduchu možno ještě zvýšit pomocí odnímatelných dílců vpředu na lících.

 Streamline profile - speciálně počítačem navržený a otestovaný "hladký" desing, který je optimalizovaný tak, aby měl vysokou "průchodnost" při kontaktech a minimální riziko zachycení o překážky při pádu

Speciální PC 3D optimalizované zakřivení povrchu, které maximálně snižuje tření o překážky při pádu.

 Speciálně profilovaná spodní část pro maximální spolupráci s krčními podporami Alpinestars BNS a dalších výrobců, díky tomu se více rozprostře síla přenášená na klíční kost a sníží riziko jejího zranění při nárazu.. MIPS Technology - tato verze je vybavena technologií MIPS, která ještě více chrání to nejcennější - mozek.  (více o technologii MIPS naleznete v textu níže)

 Unikátní, patentovaný Visor Release System, který zaručuje uvolnění štítku helmy při přesně vypočteném tlaku nárazu nezávisle na úhlu nárazu. Díky tomu chrání jezdce před zraněním způsobeným štítkem a zároveň ve štítek před poškozením. 

 Štítek je velmi odolný a po odpojení jej lze bez problémů připojit zpět.

Velmi komfortní a odvětrávající polstrování (v případě potřeby možno dokoupit silnější boční výstelky pro doladění helmy na hlavě.

Hydratation system compatible - kompatibilní s vedením hydratačního systému. Hadičku možno vést vpravo nebo vlevo (na zadní straně lícních výstelek jsou připravena elastická očka na vedení hadičky. Staí vytáhnout to, které potřebujete).

 Větrací otvory jsou překryty mřížkami pro větší bezpečí

 Průtok vzduchu možno ještě zvýšit pomocí odnímatelných dílců vpředu na lících.

 Odnímatelná filtr vzduchu vpředu na bradě pro jednodušší čštění.

 Prověřené zapínání pásku na  D kroužky je bezpečné a přesné.

 Pásek je perforovaný pro odvětrání a pohodlí. 

 Optimalizovaný široký tvar průzoru je kompatibilní s většinou modelů brýlí.

 Alpinestars myslí i na maximální ochranu v případě úrazu: 
• ERS system  - speciální uchycení výstelek uožňuje záchranářům az vnějšku vyjmout výstelky a tím zvětšit otvor helmy a tím zajistit jemnější manipulaci při snímání helmy zrannému (výzkumy bylo zjištěno, že velké množství úrazu krční páteře je způsobeno až po pádu při snaze vyprostit jezdce z helmy)
• Eject System Compatible - helma je kompatiblní se záchranářským Eject systémem, který umožní bezpečné sejmutí helmy (mezi temeno hlavy se vloží speciální vak, který se jemně nafukuje a tím sundavá helmu z hlavy aniž by se zatěžovala krční páteř a další citlivé části.

Součástí balení je také Alpinestars Missile Semi Rigid Helmet Bag - propracovaná polotuhá taška na integrální helmu, která ochrání helmu při transportu i skladování.

 Velikosti (obvod hlavy nad ušima): XS (53-54 cm), S (55-56 cm), M (57-58 cm), L (59-60 cm), XL (61-62 cm)

Vnitřek odnímatelný a je možno jej prát.

Splňuje a přesahuje nejen CE normy pro cyklistiku (EN 1078).

 Oceňovaná v odborných médiích (kromě jiného vybrána a doporučována v nejčtenějším britském časopisu MBUK). 

MIPS - Přilba vybavená technologií MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.
Zdrojem inspirace pro patent MIPS je samotný lidský mozek. Mozek je obklopen mozkomíšním mokem, díky kterému se mozek v lebce pohybuje a je chráněn před nárazy. Napodobením přirozené ochrany mozku funguje i unikátní technologie MIPS, která spolehlivě chrání váš mozek před nárazy a snižuje otřesy, které jsou na něj přenášeny. Tenká třecí vrstva MIPS je umístěna mezi vnitřní polstrovanou část a svrchní EPS skořepinu helmy pomocí speciálně vyvinutých ohebných úchytů. Svým uspořádáním nijak neruší celkový vzhled ani tvar helmy, nesnižuje komfort, ani nenarušuje technické vlastnosti. V okamžiku nárazu se vrstva MIPS posune spolu s hlavou nezávisle na směru nárazu a omezí rotaci mozku, která může představovat velké nebezpečí.

Velikost XS